Rehabilitácia - termoterapia

Objednávkový formulár

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.

Rýchly kontakt

Ordinačné hodiny

  • Pondelok: 08:00 - 16:30
  • Utorok: 08:00 - 18:00
  • Streda: 08:00 - 18:00
  • Štvrtok: 08:00 - 18:00
  • Piatok: 08:00 - 16:30
  • Sobota: zatvorené
  • Nedeľa: zatvorené
Image

Termoterapia

je liečebná rehabilitačná metóda, pri ktorej sa teplo alebo chlad aplikujú v rôznej forme na postihnuté tkanivo. Teploterapiou sa tkanivo tela prehrieva prostredníctvom tepelného nosiča (termovankúša). Kryoterapiou sa teplo z thaniva odvádza. Preto hovoríme o pozitívnej, alebo negatívnej termoterapii. Termoterapia je neoddeliteľnou súčasťou dnešnej rehabilitačnej medicíny. Jej formy a liečebné postupy sa využívajú nielen v kúpeľných zariadeniach, ale aj v nemocničných a poliklinických fyziatricko-rehabilitačných zariadeniach. Sú súčasťou komplexnej liečebnej terapie.

Teploterapia (pozitívna termoterapia) 

je liečba teplom pri ktorej nastáva prehriatie a prekrvenie tkaniva a relaxácia svalstva. Aplikuje sa pomocou termovankúša, ktorý je zohriaty na cca 60 0C,. K teploterapii je možné aplikovať rašelinový zábal z karlovarskej rašeliny. Termoterapia uvoľňuje svalové napätie pri akútnych problémoch s pohybovým aparátom, často sa používa aj pred inou terapiou, ako napríklad masáž ap.Jej terapeutický účinok sa prejavuje hlavne na vazomotorických funkciách, dochádza pri nej k rozšírenie ciev. Zlepšuje sa výživa a látková výmena, tlmí sa bolesť a dochádza aj k stimulácií imunitnej reakcie organizmu. Jej analgetický účinok je podmienený intenzívnym prekrvením ošetrovaného tkaniva a zlepšením prísunu kyslíka do tohto postihnutého miesta. Taktiež zlepšuje celkový metabolizmus a cirkuláciu krvy a lymfy.

Kryoterapia (negatívna terapia) 

je liečba chladom, ktorá má protibolestivý a protizápalovy účinok. Lieči opuchy a bolestivé stavy po úrazoch. Pomáha pri preťažení svalstva, a preto je táto terapia vhodná aj pre športovcov. Aplikuje sa pomocou termovankúša, ktorý je zmrazený na cca -25 0C. Kryoterapia pôsobí analgeticky, spomaľuje vedenie nervových vzruchov v nervových vláknach a znižuje tým dráždivosť ich receptorov. Dôsledkom toho dochádza k spomaleniu metabolizmu ošetrovaného tkaniva, tlmia sa zápaly a znižuje sa opuch postihnutého, alebo poraneného tkaniva.

Objednávkový formulár

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.

TREA plus s.r.o.

Psychologické centrum
Fyziatrické centrum
Chránená dieľňa
Náhradné plnenie
Detská poradňa SCŠPP
Psychológ na dosah
Školiace centrum
Vitamíny, kozmetika, knihy

IČO: 524 11 028
DIČ: 2121027535

Kontaktujte nás

Opýtajte sa nás

Pole je povinné.
Pole je povinné.
Pole je povinné.
Používame Cookies
Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na tlačidlo viac informácií.