02 4487 2654

Transformačná systemická psychoterapia podľa modelu Virginie Satirovej sa radí medzi humanisticky orientované psychoterapeutické smery.

Autorkou systemického modelu rastu je svetoznáma predstaviteľka americkej humanistickej psychológie a zakladateľka spoločnej rodinnej terapie Virginia Satirová (1916 - 1988). Jej systemický prístup sa venuje komunikácii a vzťahom medzi členmi rodiny, kladie dôraz na pozitívnu hodnotu človeka a jeho rastové možnosti. V terapii sa sústreďuje na proces zmeny od patológie k efektívnejšiemu využívaniu zdravého potenciálu človeka.

 

Systemický model rastu sa zameriava na procesy ľudského poznania, uvedomenia, prijatia a konania a vytyčuje si tieto základné ciele:
- zvýšiť sebaúctu klienta (jeho presvedčenie o sebe a o vlastnej hodnote),
- umožniť klientovi stať sa tým, kto si volí, kto sa rozhoduje sám za seba,
- viesť klienta k zodpovednosti za svoje rozhodnutia,
- doviesť klienta ku kongruencii.

Systemický model rastu si nekladie za cieľ klienta „odnaučovať“ to, čo do danej chvíle dosiahol, ale pridať k tomu niečo tak, aby sa klient posunul bližšie ku kongruencii a funkčnému a efektívnemu zvládaniu a komunikácii.

Prostredníctvom Systemického modelu rastu môžete ako jednotlivci alebo súčasť páru, rodiny, skupiny, pracovného tímu rozvíjať v rôznych spoločenských kontextoch svoje osobné a profesionálne zdroje.

Frekvencia sedení je obvykle 1 krát týždenne, v prípade dohody, resp. potreby je možné počet stretnutí v týždni zvýšiť.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd