02 4487 2654

Psychoanalýza

Psychoanalýza: je terapeutická metóda i psychologická teória. Zakladateľom psychoanalýzy je Sigmund Freud.

Psychoanalýza vychádza z objavu významu funkcie nevedomia, to znamená , že mnoho aspektov a pohnútok nášho psychologického fungovania je prevažne skrytých , a teda nášmu vedomiu neprístupných. V psychoanalýze ide hlavne o rozpoznávanie všadeprítomnosti nevedomých konfliktov. Je založená na uznaní predpokladu, že keď človek vstúpi do vzťahu s druhými ľuďmi, prenáša si do týchto vzťahov schémy správania vzniknuté v situáciách z raného detstva.

 

Ako metóda psychologickej pomoci je psychoanalýza založená na teórii významu raného vzťahu dieťaťa s rodičmi a na raných detských zážitkoch lásky, straty, sexuality a smrti. Tieto zážitky sú základom, na ktorom vyrastajú vyššie spomenuté schémy, ovplyvňujúce ďalšie psychologické fungovanie človeka. Sú aj zdrojom konfliktov, ktoré môžu psychický vývoj človeka obmedzovať. V psychoanalýze sa tieto nevedomé obsahy postupne spracovávajú a pacient viac rozumie svojim pohnútkam, konfliktom - skrátka tomu čo jeho život opakovane obmedzuje (opakujú sa stále tie isté situácie neúspechu, neporozumenia, pacient znovu a znovu uviazne v nezrozumiteľných, trýznivých vzťahoch, atď.).

Frekvencia sedení je minimálne 4 krát týždenne, klient typicky leží , terapeut je menej aktívny , bohato sa využíva mechanizmus projekcie. Psychoanalýza využíva techniku ​​interpretácií, výkladu snov, chybných úkonov a pracuje tiež s prenosom. Úlohou klienta je voľne asociovať.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo ""ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


Our website is protected by DMC Firewall!