02 4487 2654

Hypnóza je zmenený stav vedomia, ktorý je možné terapeuticky využiť. Používa sa prevažne pri liečení neuróz, porúch spánku, závislostí a riešení ďalších psychosomatických ťažkostí.

Hypnóza môže liečebne pôsobiť sama o sebe, alebo tým, že zvyšuje účinnosť rôznych psychoterapeutických metód. Liečebná účinnosť jednoduchého navodenia hypnotického stavu je obmedzená. Pôsobí krátkodobé upokojenie vplyvom svalovej a psychickej relaxácie. Tento účinok je možné zvýšiť opakovaním a predlžovaním doby trvania relaxovaného stavu alebo opakovaným navodzovaním hypnotického spánku.

Hypnóza sa však väčšinou využíva hlavne na zvýšenie účinnosti

priamych liečebných sugescií. Tieto sugescie sa môžu formulovať buď všeobecne, v zmysle celkového zlepšovania zdravotného stavu a pocitu spokojnosti, alebo môžu byť špecifické, zamerané na pacientov konkrétny symptóm čo problém. V hypnóze je tiež možné dosiahnuť príslušnými sugesciami u vnímavých osôb necitlivosť alebo aspoň zníženú citlivosť na bolesť. Ďalej sa sugescia v hypnóze využíva na vyvolanie zablokovaných spomienok a odreagovanie potlačených emócií, aj k uľahčeniu nácviku správnej činnosti narušených funkcií. Tam, kde je účinok hypnotických sugescií dočasný, zavádza sa nácvik autohypnózy alebo ablačnej hypnózy.

Ak Máte záujem o konzultáciu, poradenstvo, alebo psychoterapiu, vyplňte prosím tento formulár a kliknite na tlačidlo "ODOSLAŤ FORMULÁR".

Prihlasovací formulár na konzultáciu

Záväzne sa prihlasujem na konzultáciu.
Po úspešnom odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci email a zobrazí sa Vám text potvrdzujúci odoslanie Vašej prihlášky.
sem môžete napísať text správy, prípadne iné poznámky
opíšte verifikačný kód z obrázku
captcha


Our website is protected by DMC Firewall!