02 4487 2654

PROTISSIMO® krok za krokom 1. FÁZA

nahradenie 4 „pravých“ jedál (bežne konzumované jedlá) 4 proteínovými jedlami PROTISSIMO® + zelenina zo zoznamu.


Indikácia: Veľká redukcia (15 kg a viac) u inak zdravých jedincov.
1) Táto fáza je vo vzťahu k redukcii telesnej hmotnosti najúčinnejšia a začína tým, že si terapeut s klientom stanovia rozumný CIEĽ t.j. na akú hmotnosť sa chceme v prvej fáze dostať.
2) Môžete počítať s tým, že behom 10 dní stratíte v pase 3 – 4 cm krajčírskej miery a behom mesiaca až 7 kg živej váhy!

 

Príklad typického dňa 1. fáza proteínovej diéty PROTISSIMO®

raňajky
nesladený nápoj (voda, slabší čierny čaj, bylinkový čaj, slabšia káva alebo kávovinová náhrada), na sladenie možno použiť stéviu alebo sladidlo pre diabetikov + 1 proteínové jedlo PROTISSIMO®

obed
1 proteínové jedlo PROTISSIMO® + povolené druhy zeleniny - výber zo zoznamu, ktorý je uvedený ďalej


olovrant o 16.00
veľký pohár minerálnej vody alebo slabšieho čaju 1 proteínové jedlo PROTISSIMO
®

večera
1 proteínové jedlo PROTISSIMO® + povolené druhy zeleniny


Pokiaľ je vaša východzia hmotnosť vyššia ako 90 kg, potom môžete v priebehu dňa zjesť ešte jedno proteínové jedlo PROTISSIMO® navyše. Povolené druhy zeleniny je možné jesť aj kedykoľvek počas dňa v neobmedzenom množstve. 

Myslite na to, že počas dňa je potrebné pravidelne piť dostatočné množstvo tekutín (čaj, káva, nesladená minerálna voda /najlepšie neperlivá alebo iba jemne perlivá/) a to v množstve minimálne 2 l za deň! K dochuteniu proteínových jedál PROTISSIMO®je možné použiť soľ, ľubovoľné korenie vrátane sušeného cesnaku a cibule. Do posledného ALEBO večerného šalátu pridávame povinne jednu polievkovú lyžicu olivového alebo púpalkového, repkového oleja v najvyššej kvalite (lisovaného za studena). Povolené druhy zeleniny pre 1. a 2. fázu

Počas 1. a 2. fázy proteínovej diéty môžete jesť iba tieto druhy zeleniny:

•        Artičoky

•        Baklažán

•        Brokolicu

•        Zeler

•        Cuketu

•        Čakanku

•        Fazuľky zelené

•        Fenikel

•        Hríby - šampiňóny, šiitake, hlivu ústricovitú a ostatné druhy jedlých hríbov

•        Špargľa

•        Karfiol

•        Kapusta (aj ružičková)

•        Uhorka

•        Šalát

•        Pór

•        Paradajka (max. 1 ks denne)

•        Rukola

•        Reďkovka biela

•        Reďkovka klasická

•        Žerucha

•        Šalát hlávkový, stopkatý zeler  a všetky ďalšie druhy zelených šalátov

•        Sójové a ďalšie výhonky (obilné klíčky, naklíčené mungo, šošovica, a pod.)

•        Špenát

•        Tekvica

•        Kapusta hlávková aj čínska (kyslá iba ak nie je dosladená)

Zelenina sa konzumuje surová vo forme šalátov, dochutená 1 polievkovou lyžicou kvalitného jedlého oleja (olej len 1 x denne) alebo varená v pare či podusená na vode. K dochuteniu zeleniny je možné používať de facto všetky druhy sušeného korenia, citrónovú šťavu, sušenú cibuľu a cesnak či ocot. Nevhodné sú však najrôznejšie hotové zálievky (jogurtová, bylinková, barbecue, a pod.) rovnako ako horčica. V prvých dvoch fázach bielkovinovej diéty je potrebné soliť podľa ľubovôle* (skôr viac ako menej). Po skončení diéty sa vraciame späť do pôvodného režimu, kedy solíme málo NAŠA RADA: Obohaťte si šalát dvomi vajcami uvarenými na tvrdo, z ktorých však môžete použiť iba bielky! Majú zasycujúci efekt, takže ani po šaláte nebudete mať pocit hladu!

Bezpodmienečne sa musíte vyvarovať
1) Všetkých ostatných potravín ako napríklad: všetkých druhov pečiva, suchárov, cereálií, ovocia, ovocných džúsov, všetkých typov škrobovín (zemiaky, ryža, strukoviny), syrov a jogurtov, alkoholu (vrátane piva a vína), nepovolených druhov zeleniny atď.


2) Príjem cukru je striktne zakázaný, na sladenie môžete použiť sladidlo pre diabetikov (napríklad aspartam) alebo rastlinné sladidlo so stéviou.

Vo výbere potravín tak nebudete nikdy tápať.
Práve táto zrozumiteľnosť robí z proteínovej diéty PROTISSIMO® najjednoduchšiu metódu na redukciu telesnej hmotnosti. Váš terapeut vám navrhne potrebnú dĺžku trvania tejto prvej fázy a to s prihliadnutím na stanovený cieľ a množstvo kilogramov, ktoré potrebujete zhodiť. Obvykle sa pohybuje medzi 10 a 30 dňami.


Príprava instantných jedál („vreciek“)
1) Sladké príchute „DEZERTY“ sa pripravujú za použitia metličky, ponorného mixéra alebo šejkra pridaním studenej vody k instantnému prášku z vrecka PROTISSIMO®. Podľa množstva pridanej tekutiny získate konzistenciu krému alebo nápoja. Ovocné príchute je potrebné pred konzumáciou nechať 10 minút „postáť“. V lete ich môžete dať do chladničky a následne ich konzumovať ako klasický jogurt.

2) Sladké príchute „TEPLÉ NÁPOJE“ sa pripravujú za použitia metličky, ponorného mixéra alebo šejkra pridaním teplej (avšak nie vriacej) vody.

3) Slané príchute „POLIEVKY“ sa pripravujú za použitia metličky pridaním teplej (avšak nie vriacej) vody. Ihneď po príprave sa konzumujú. Môžete ich ochutiť všetkými typmi korenia a aromatickými bylinkami podľa vlastného výberu.

4) Cesto na omelety a palacinky sa pripraví pridaním uvedeného množstva studenej vody a následným rozmixovaním pomocou metličky či mixéra. Pripravujú sa opekaním na panvici, na niekoľkých kvapkách olivového oleja, ako klasické omelety a palacinky.

5) Pri príprave všetkých typov jedál PROTISSIMO® dodržujte presne také množstvo vody, ktoré je u konkrétneho jedla uvedené! Nepridávajte vodu „od oka“!

Rady „čo robiť aby sa neobjavili…“

1) Závraty - kŕče

Závraty môžu mať príčinu v nedostatku sodíka. Preto si nezabúdajte podľa chuti osoliť povolené druhy zeleniny. Rovnako tak majte na pamäti, že v priebehu dňa je v prvej fáze potrebné zjesť aspoň dve slané príchute.

Kŕče (svalové zášklby a pod.) súvisia najčastejšie s nedostatkom horčíka a draslíka, ktoré je potrebné počas prvej a druhej fázy proteínovej diéty PROTISSIMO® dodávať organizmu v podobe výživových doplnkov PROTISSIMO® DRASLÍK a PROTISSIMO® HORČÍK & VITAMÍN D. Pokiaľ tieto doplnky pacienti používajú pravidelne od samotného začiatku proteínovej diéty, tak sa problémy so svalovými zášklbmi neobjavia.

2) Oslabenie imunity
Redukcia telesnej hmotnosti predstavuje pre organizmus obdobie „karencie“ teda nedostatku, kedy musí začať fungovať z vlastných energetických rezerv. Preto je vhodné a to najmä v priebehu prvých dvoch fáz diétneho programu PROTISSIMO®, užívať polynenasýtené mastné kyseliny (tzv. omega kyseliny) a vitamíny v podobe vhodných výživových doplnkov – PROTISSIMO® MULTIVITAMÍN a PROTISSIMO® OMEGA.

Rady „čo robiť v prípade, keď sa objaví…“

1) Zápcha

Môže sa objaviť v prípade, že podceníte konzumáciu zeleniny, respektíve neužívate v priebehu celej diéty výživový doplnok PROTISSIMO® INTESTINAL TRANSIT. Pokiaľ taký prípad nastane, zamerajte sa na to, aby ste jedli dostatočné množstvo povolených druhov zeleniny (najmä vo varenej podobe) a pite veľké množstvo minerálnej vody. Pokiaľ patríte k typom ľudí, ktorí trpia zápchou aj mimo diéty, potom musíte výživový doplnok PROTISSIMO® INTESTINAL TRANSIT užívať po celú dobu diéty bezpodmienečne.

2) Intenzívny pocit hladu
Pokiaľ je proteínový diétny režim PROTISSIMO® správne dodržiavaný, potom pocity hladu spontánne ustúpia už behom druhého až tretieho dňa diéty. Pokiaľ sa u vás intenzívny pocit hladu napriek tomu objaví, zjedzte ľubovoľné množstvo povolenej zeleniny a zapite ju veľkým množstvom vody. Inou možnosťou je pridať si jedno vrecko proteínovej diéty PROTISSIMO® navyše. Pokiaľ naopak hlad nemáte vôbec, tak v žiadnom prípade nevynechávajte niektoré z  proteínových jedál! Váš organizmus chudne na základe prijímaných proteínov v podobe bielkovinových jedál PROTISSIMO®!

Pokiaľ budete všetky odporúčania dodržiavať, stane sa výskyt intenzívneho pocitu hladu vyslovene výnimočným javom. V prípade potreby môžete pocit hladu výrazne obmedziť tiež nasadením vhodného výživového doplnku, konkrétne PROTISSIMO® Appetite reduction & Sugar and Fat absorption, ktorý Vášmu organizmu súčasne pomôže s vychytávaním tukov a cukrov a tým podporí proces redukcie telesnej hmotnosti.

3) Zvýšená únava
Proteínovú diétu obvykle nesprevádza, ale u niektorých citlivejších pacientov sa dostaviť predsa len môže. Korigujeme ju nasadením výživového  doplnku PROTISSIMO® TONUS & VITALITY, ktorý inak podávať nemusíme.

4) Bolesti hlavy
Patria k vzácnym prejavom a môžu sa objaviť v priebehu prvých dvoch dní diéty. Obvykle veľmi rýchlo ustúpia po podaní bežných analgetík (liekov proti bolesti), napríklad paracetamolu alebo ibuprofénu. Nezabudnite konzumovanú zeleninu dostatočne soliť! Bolesti hlavy môžu súvisieť tiež s nedostatkom sodíka! 

5) Zápach z úst
Je spôsobený prirodzenou tvorbou acetónu vo vašom organizme v priebehu proteínovej diéty PROTISSIMO®. Prítomnosť acetónu v dychu je potom známkou toho, že je diétny režim správne dodržiavaný. Pokiaľ je zápach vášho dychu rušivý, použite ústny sprej alebo mentolové cukríky bez cukru.

6) Nižší alebo pomalý úbytok hmotnosti
Svoju hmotnosť si doma nekontrolujte, spoľahnite sa na kontrolné váženie u vášho terapeuta. Všeobecne platí, že by ste sa v priebehu proteínovej diéty PROTISSIMO® nemali vážiť častejšie ako 1 x týždenne (!).

7) Počas 10 dní, ktoré predchádzajú menštruácii, dochádza u niektorých žien k zadržiavaniu vody v organizmu a k tvorbe „opuchov“. Tento jav môže na niekoľko dní maskovať dosiahnutú redukciu telesnej hmotnosti. Zdanlivo nižší úbytok hmotnosti posudzovaný v tomto období sa ukáže byť úplne štandardným a dostatočným ihneď potom, keď u spomínanej ženy zmizne hormonálne podmienené zadržiavanie vody v organizme a kedy tiež zmiznú jej pseudoopuchy.

8) V prípade potreby môžete zadržiavanie vody v organizme výrazne obmedziť nasadením vhodného výživového doplnku, konkrétne PROTISSIMO® DRAINE.

A čo nasleduje po prvej fáze?
1) Váš cieľ bol dosiahnutý: Cieľom bolo stratiť prvé kilogramy a dostať sa na hmotnosť, ktorú ste si s terapeutom pre prvú fázu stanovili. Teraz Vám terapeut po prvej fáze odporučí prechod do fázy č. 2

2) Cítite sa dobre a potrebujete zhodiť ešte ďalšie kilogramy: Vaša nadváha velí pokračovať v redukcii telesnej hmotnosti, pretože konečný cieľ je stále v nedohľadne… Potom Vám terapeut odporučí zostať v prvej fáze až do dosiahnutia druhého hmotnostného  cieľa.  

Najčastejšie chyby v prvej fáze
1) Nedodržiavanie pomeru medzi sladkými a slanými príchuťami.

2) Nedostatočný prísun instantných bielkovín kvôli pocitu zasýtenia (v štýle „stačili mi iba tri vrecká za deň a nemala som vôbec hlad!“).

3) Zavedenie tyčiniek do jedálnička (v prvej fáze je ich konzumácia neprípustná!).

4) Nedodržiavanie pitného režimu (v prvej fáze je potrebné vypiť aspoň 2 l tekutín denne).

5) Prisladzovanie nápojov cukrom (je potrebné používať stéviu, aspartam, či iné sladidlo).

6) Nedôslednosť v  užívaní minerálov (draslík, horčík) a ďalších dôležitých látok v podobe výživových doplnkov PROTISSIMO® a tým vznikajúce telesné problémy (kŕče v lýtkach, bolesti svalov, zápcha, atď.)

7) Konzumácia alkoholu (v prvej fáze je nevyhnutná úplná abstinencia, 1 pohárik kvalitného vína denne je povolený až od tretej fázy!).

ČÍTAŤ ĎALEJ FÁZU ČÍSLO 2-


Our website is protected by DMC Firewall!